Materiály

Jaké materiály používáme? 

100 % bavlněné úplety tištěny na vyžádání

Vítě, že textilní průmysl je druhým největším ekologickým problémem na naší planetě? Spotřebovaná voda pro výrobu textilií, zbytečné vinylové příměsy a tlak na cenu dělá z textilního průmyslu naprosto neudržitelnou ekodíru.

Proto jsme se rozhodli používat výhradně látky z ekologicky udržiteného a zodpovědného projektu Spoonflower. Jak tedy funguje náš výrobce? Podívejte se, co o sobě píše:

 

"Textilní průmysl se potýká s problémy s udržitelností: od používání toxických inkoustů a zbytečných postupů pro materiály a vodu, až po závod s využitím nejlevnějších materiálů, jako je vinyl, bez ohledu na dopad na životní prostředí. Náš proces tisku na vyžádání je navržen tak, aby minimalizoval plýtvání tkaninami a inkoustem. Začali jsme holistickým přístupem, který se zabývá třemi klíčovými otázkami:

Ochrana vody

Proces pigmentového tisku Spoonflower na začátku spotřebovává velmi málo vody, což z něj činí ekologické řešení v textilním průmyslu. Naše pigmentové inkousty splňují požadavky Oeko-Tex 100, aby neobsahovaly chemikálie s omezeným přístupem, a při tisku vaší látky se mísí od 4 do 8 základních barev, takže na rozdíl od sítotisku není předem možné míchat barvy.

Čisté přísady

Pro zajištění bezpečnosti výrobků vybíráme ty nejlepší látky ve své třídě, inkousty a barviva. Všechny naše tapety jsou potištěny latexovými inkousty na vodní bázi, které mají certifikaci GREENGUARD Gold. Vyhýbáme se látkám s jakýmkoli zpomalovačem hoření a naše textilie procházejí testy vylučujícími škodlivé chemikálie, jako je formaldehyd a olovo. „Můj nejúžasnější úspěch za poslední rok je vybrán jako jeden z nejlepších tří finalistů kanadské ceny za udržitelnost. Líbí se mi, že Spoonflower používá ekologická barviva a zkoumám způsoby, jak ve své práci používat udržitelnější textil, jako jsou recyklované dresy. “ - Ashley Alexis.

Recyklace a opětovné použití
Textilie tržiště, která se vrací do továrny, je věnována (designéři stále vydělávají své provize!).
Na programy, jako je šití RARE Bear, místní iniciativa pro děti se vzácnými onemocněními.
Nepotištěné zbytky látky jsou k dispozici místním umělcům a tvůrcům v komunitě Spoonflower.
Tkanina, která nesplňuje naše vysoké standardy, se nikdy nedostane na skládku v USA, protože je
skartována pro průmyslové aplikace, jako jsou čalounění automobilů a vycpávky nábytku, lůžkoviny a podlahy.
tři ikony

Všechny bavlněné úplety, z kterých šijeme, pocházejí od sud. Vyjímky budou tvořit pouze zahraniční úplety a teplákoviny s
GOTS certifikátem přímo od výrobců BIO tkanin, které včas a srozumitelně označíme.