Jaké materiály používáme?

Bavlněné úplety /Jersey 

Úplety (jersey), které používáme k šití, jsou vyrobeny v poměru 95 % bavlna a 5 % elastan. Díky tomu jsou krásně elastické, natahují se a mají přitom pevnou vazbu. Narozdíl, od klasického bavlněného úpletu v poměru 100 % bavlny, jsou úplety s elastanem pevnější, nemusí se žehlit a zachovávají si svůj tvar i po mnoha vypráních.

Všechny úplety, které používáme k šití, nakupujeme od renomovaných prodejců metráží a všechny mají certifikát Öko-Tex Standard 100 1. třídy a jsou certifikované pro děti do 3 let.

Teplákoviny

Teplákoviny, které používáme jsou pevnější materiály, které jsou vhodné hlavně na gaťata, lacláče a díky svojí pevnosti a hutnosti materiálu se jen tak neponičí. Šijeme z nich mikiny a některé čepičky. Teplákoviny dále dělíme na počesané a nepočesané – french terry. Poměr bavlny a elastanu je v tomto případě 92 % bavlna a 8 % elastan.

Počesané teplákoviny mají z vnitřní – rubové – strany jemný chloupek, který se praním mírně zežmolkuje. Takové teplákoviny perfektně chrání proti chladu a  jsou teplejší než nepočesané.

Nepočesané teplákoviny mají z rubové strany smyčkovou vazbu. Jsou vhodné na léto, na jaro i na podzim nebo v zimě jako spodní vrstva. Děti je rády nosí i na studených podlahách, kde pak tolik podlaha nestudí do zadku.

Speciální odnoží jsou Warmkeepery neboli Alpen Fleece. Takový druh teplákoviny je na povrchu velmi jemný, přítulný a uvnitř má na rubu delší hřejivý chloupek. Poměr bavlny je zde 40 – 50 % oproti 40 – 50 % polyesteru. Součástí je elastan, který zajištuje látce velkou pružnost.

Bavlna / Cotton

Bavlna je nejpřirozenější materiál. Bavlnu využíváme ve formě Vaflové vazby, Mušelínu a klasického plátna. Mušelín – alias Dvojitá gázovina (Double Gauze) je vlastně silná „plenkovina“ s čtvercovou neprůhlednou vazbou. Díky svojí vazbě je neskutečně příjemná, není průhledná a je vzdušná. Ideální na dětské oblečení na léto.

Vaflová vazba je  bavlněné plátno s vyšší gramáží s plastickou ražbou. Opět je 100 % bavlněná.

Softshelly

Softshelly jsou materály technické vhodné nejen pro oblékání malých dětí. Milujeme je pro jejich nepromokavé vlastnosti a prodyšnost. V naší nabídce najdete zimní softshelly  – které mají počes na vnitřní straně z fleecu a odvádí přebytečný pot. Dále letní softshelly, které nemají počes ale pouze membránu, která zajšťuje materiálu prodyšnost. Děti tak nejsou zplavené jako pod gumovými kalhotami. Navíc je materiál nepromokavý.

 

Složení materiálu je 100 % PES – polyester + 100 % PU membrána.

 

  • Voděodolnost: 7.500 mm vodního sloupce
  • Prodyšnost: 2.000 g/m2 (informace od výrobce a prodejce daných softshellů. Tyto parametry se mohou mírně lišit u dodávek od jiných výrobců. Tyto informace ale včas upřesníme.)